Enesekontroll

Sa tead, et päris elus on ohtlik kohtuda võõraga, kellega oled eelnevalt suhelnud jututoas, Skype'is või muus suhtluskeskkonnas. Samas on võõraga suhtlemine ainult internetis täiesti ohutu

Õige

See on vale vastus! Ohtlik on reaalselt kohtuda võõraga, kuid võõraga suhtlemine läbi elektrooniliste kanalite on samuti ohtlik

Vale

See on õige vastus!

VASTA

Sinu elu ei ole ausalt nii huvitav, et see pakuks huvi internetikurjategijatele. Seega võid sa enda kohta käivat informatsiooni (täisnimi, elukoht, telefoninumber jne) rahulikult avalikustada. 

Õige

See vastus on vale! Kindlasti ei tohi panna oma isiklikku infot kõigile nähtavaks.

Vale

See vastus on õige!

VASTA

Keegi võõras saadab sulle järgmise sisuga e-kirja: „Kui sa seda kirja vähemalt kümnele sõbrale edasi ei saada, siis juhtub sinuga järgmise 3 päeva jooksul õnnetus“. Kuidas käitud edasi?

Saadad selle kirja edasi vähemalt kümnele sõbrale.

See on vale! Näita seda kirja mõnele usaldusvääsele täiskasvanule.

Näitad seda kirja usaldusväärsele täiskasvanule.

See on õige!

Vastad kirjale, et sul ei ole ühtegi sõpra.

See on vale! Näita seda kirja mõnele usaldusvääsele täiskasvanule.

VASTA

Mis seis on?

Peaaegu kõik 9-16-aastased surfavad internetis vähemalt kord nädalas. Kõige rohkem tehakse seda kodus ja koolis ning enamasti surfatakse kas nutitelefoni või tahvelarvuti abil. Internetti kasutatakse peamiselt koolitööks, mängimiseks ja suhtlemiseks ning rohkem kui pooltel selles vanuses noortest on konto ka mõnes suhtlusportaalis (vähemalt veerandil  ka avaliku profiiliga).
 
Suur osa selles vanuses noortest oskab väidetavalt blokeerida sõnumeid inimestelt, kellega nad suhelda ei taha ning pooled neist oskavad muuta ka oma sotsiaalvõrgustiku profiili privaatsusseadeid. 15% 11-16-aastastest noortest on saanud isikult isikule jagatavaid  seksisõnumeid või –pilte.
 
kirjuta meile
#
püsi lainel ja
räägi kaasa: