KKK

Ema ütleb, et pean vastama kõigile kõnedele, ka neile, kelle numbrit ma ei tea. Aga mida ma peaksin tegema, kui võõralt numbrilt helistab keegi tundmatu, kes hakkab küsima selliseid küsimusi, kus ma elan ja koolis käin, minu aadressi ja Facebooki kontot? Võõrale numbrile vastates ja võõra inimese kõne puhul ei tohi kindlasti sellistele küsimustele vastata. Mitte kellelgi ei ole põhjust võõralt selliseid küsimusi küsida.Kui keegi Sulle siiski helistab ja hakkab selliseid küsimusi küsima, siis ütle, et Sa ei vasta talle ja lõpeta kõne. Esimesel võimalusel räägi sellest oma emale ning näita talle ka telefoninumbrit, kust see kõne tuli.
Mida teha, kui keegi minu sõpradest on küberkiusamise ohvriks langenud? Kui Sa tead, et keegi Sinu sõpradest on küberkiusamise ohver, siis esimene asi, mida teha on sellest teada anda usaldusväärsele täiskasvanule - kas siis Sinu enda või sõbra vanematele või mõnele õpetajale. Sellega teed Sa tegelikult head nii enda sõbrale, kui ka kiusajale, sest ka kiusaja võib abi vajada. Kiusamine võib olla märk sellest, et kiusajal on endal probleeme.Oled väga hea sõber, et seda tähelepanuta ei jäta :)
Mis võib juhtuda, kui hoian andmeside kogu aeg sees? Miks läheb GPS kogu aeg ise sisse? Kui hoiad mobiilset andmeside kogu aeg sees, annab see võimaluse Sinu telefoni pahavaraga rünnata ja kontrollida nakatunud telefoni tööd. Samuti säästab andmeside väljalülitamine Sinu telefoni akut.GPS võib ise sisse lülituda teatud rakenduste puhul (kaardirakendused ja muud sellised), kui nutiseades on määratud, et sisselülitamine on automaatne. Saad selle funktsiooni muuta nutiseadme seadete alt. Turvaline on, kui GPS on määratud igal korral küsima sinu luba, kui mingi rakendus soovib seda sisse lülitada.  
Veel

Küsi meilt või anna meile tagasisidet

Kirjuta meile enda küsimus või mure, mis on seotud nutitelefoni kasutamisega. Oled oodatud jagama ka enda kogemusi või arvamusi kodulehest. Vastame sulle kindlasti
* Tagame küsija anonüümsuse

Küsi!
kirjuta meile
#
püsi lainel ja
räägi kaasa: